Pradinis Sportas Stalo žaidimai Ukmergiškiai dalyvavo šachmatų turnyruose Kaune ir Vilniuje

Ukmergiškiai dalyvavo šachmatų turnyruose Kaune ir Vilniuje

4448
0

Balandžio 7 dieną Kaune vyko vaikų iki dvylikos metų greitųjų šachmatų turnyras ,,Grand Prix Beginner”. Dalyvavo Ukmergės sporto centro šachmatininkai Elija Anetė Kisieliūtė, Ineta Noreikaitė, Agnė Mickūnaitė, Ugnė Šniuikaitė, Augustas Jakubauskas, Vakaris Urbonavičius, Aidas Jasiulionis, Meiras Lyderis ir Adomas Vaičaitis.

Trijose grupėse žaidė beveik šimtas šachmatininkų. Agnė Mickūnaitė iškovojo trečią vietą tarp berniukų ir užsitikrino pirmąją vietą tarp mergaičių. Nedaug nuo draugės atsiliko Ugnė Šniuikaitė , ji iškovojo trečiąją vietą mergaičių grupėje. Kitame turnyre Ineta Noreikaitė taip pat iškovo trečios vietos medalį.

Ukmergiškiai turnyre Kaune

O kam medalių nepavyko laimėti, buvo apdovanoti dalyvių diplomais ir daiktiniais prizais.

G.Kasparovas stebi A.Mecelio partiją

Balandžio 13-14 dienomis Vilniuje vyko trečiasis tarptautinis šachmatų turnyras ,,Baltijos kelias ” . Dalyvavo 235 dalyviai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Vokietijos. Kaip ir kasmet į turnyrą atvyko 13-asis pasaulio šachmatų čempionas, fondo ,,Kasparov chess foundation” įkūrėjas Garis Kasparovas.

Teisėjai su G.Kasparovu

Varžybos vyko keturiuose turnyruose pagal amžiaus grupes iki 8, 10, 12, 14 metų. Vaikų iki dešimt metų grupėje žaidė ukmergiškiai Agnė Mickūnaitė ir Augustas Jaukbauskas. Augustui tai buvo pirmos tokio aukšto lygio varžybos, tad sekėsi kukliai 3,5 taškų iš devynių partijų. Agnė Mickūnaitė pralaimėjo tik tris partijas iš devynių ir užemė penktą vietą tarp mergaičių.

Ukmergiškiai su G.Kasparovu

Iki dvylikos metų grupėje Ukmergei atstovavo Ugnė Šniuikaitė, jai pavyko laimėti keturias partijas.

Labiausiai patyrusių šachmatininkų grupėje iki keturiolikos metų žaidė Artūras Mecelis. Jis pralaimėjo vos dvi partijas ir užėmė dešimtą vietą tarp 36 dalyvių.

Turnyre teisėjavo ukmergiškiai Vaidas Radzickas, Asta Valčiukienė ir Virginija Savickienė.