Pradinis Švietimas Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje „ Sveikatos fiesta“

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje „ Sveikatos fiesta“

2754
0

„Ne visi svajotojai yra nugalėtojai, bet visi nugalėtojai yra svajotojai.“ Markas Gormanas

Spalio 8-12 d.d Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko sveikatingumo savaitė „ Sveikatos fiesta“. „Sveikatos fiesta“ prasidėjo skaitmeninė ir publicistine paroda „ Ukmergės sporto istorija“ ir „ Tarpukario sportas Ukmergėje“. Šią parodą organizavo istorijos mokytoja Regina Atkočiūnienė, o metodinę medžiagą parodai rinko ir ją pristatė mokinės Guoda Širinskaitė, Gabrielė Mickutė, Paula Ramanauskaitė, Nerilė Šniokaitė, Simona Koriznaitė ir Akvilė Adamavičiūtė. Pirmąją dieną mokiniai savo jėgas išbandė krepšinio aikštelėje, joje susirinko 13 merginų ir vaikinų komandų. Merginų tarpe pirmąją vietą iškovojo 4b klasė, antros liko 3b. Vyresniųjų gimnazistų tarpe I vietą iškovojo 4a kl., II liko 3a I kl., III- 3a II kl., jaunesniųjų grupėje nugalėtojais tapo 2a kl., antri – 2c kl., o treti-2b kl.

Antrąją dieną gimnazistai sugūžėjo į stadioną, kuriame vyko futbolo varžybos, jėgas jose panoro išbandyti 9 komandos. Stipriausi futbolo aikštelėje vyresniųjų gimnazistų grupėje buvo 4a kl, antri liko 3a kl, o trečią vietą iškovojo 4d kl., jaunesniųjų tarpe pirmi liko 1c kl., antri -1a kl., treti- 2c kl. mokiniai. Trečiąją dieną gimnazistai varžėsi ne tik tinklinio aikštelėje, bet ir šokių. Šokių mokytojos Egidijos Merenanu iniciatyva vykdomos šokių varžybos „ Šokanti klasė“. Dalyvaujančios klasės turi atlikti du šokius. Šiais metais nugalėtojais tapo 3a (auklėtoja Vilma Grigienė), antri liko 3c ( auklėtoja Jovita Šniokienė), treti-2c ( auklėtojas Saulius Grigas). Į tinklinio aikštelę susirinko 14 komandų. Nugalėtojais tapo 2b, antrą vietą iškovojo 2c kl., treti-1c kl., o tarp vyresnių gimnazistų čempionais tapo 3a kl., antri liko 4b kl., o treti-4c kl. Ketvirtadienis buvo skirtas stalo teniso entuziastams, jų susirinko virš 30 vaikinų ir merginų. Po atkaklių kovų tarp jaunesniųjų žaidėjų čempionu tapo Merūnas Žižys, antrą vietą iškovojo Domantas Lipkevičius, o trečioji atiteko Arnui Baltakiui. Pirmąją vietą vyresniųjų gimnazistų tarpe iškovojo Dovydas Bikuličius, antrąją užėmė Vytautas Kviklys, o trečias liko Justas Budnikas.

Merginų tarpe pirmoji vieta atiteko Ugnei Baginskaitei, antroji Odetai Šereikaitei ir Vestai Peregorodejevaitei, o trečioji liko Dagnė Gaidytė. Susumavus visus rezultatus ( iškovotos vietos, klasės komandų, dalyvių skaičius ir jų užimtos vietos) sportiškiausia klasė I-II klasių tarpe tapo 2c (auklėtojas Saulius Grigas), o III-IV klasių tarpe 3a klasė ( auklėtoja Vilma Grigienė) jiems įteikta pereinamoji taurė, visiems nugalėtojams ir prizininkams- medaliai, kuriuos įteikė gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis.

Penktadienį Jono Basanvičiaus gimnazijoje vyko nepamokinio ugdymo diena- projektas „Sveika ir sportuojanti bendruomenė“. Mokiniai varžėsi „ Kliūčių ruože“(Emovents), su ginklais ir rikiuotės pratimais supažindino „Ukmergės Šaulių sąjungos“ šaulių kuopos vyrai. Teorines paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė trenerė Miglė Ivanauskienė tema „ Kolorijos ir maisto reguliavimas sportuojantiems“ bei fizinio pasirengimo ir jėgos treniruotę merginoms, o trenerė Vaida Katinaitė – Jėgos treniruotę vaikinams, Kardio treniruotę I- II klasių vaikinams – Rigaudas Čyvas, o zumba merginos šoko kartu su Auguste Grainyte. Gimnazistams apie priklausomybes ir narkotikų žalą paskaitą skaitė Georgijus Smoliakas, o apie „ Pirmąją pagalbą“ Ukmergės visuomenės sveikatos biuro specialistė Skirmantė Sabaliauskienė, psichologė Edita Usonienė apie psichinę sveikatą, o socialinė pedagogė Irena Patėjūnienė apie socialinių įgūdžių formavimą. Už puikų renginį ir geras emocijas dėkojame visiems lektoriams, treneriams ir Ukmergės sporto centrui.

Sveikatingumo savaitę „ Sveikatos fiesta“ ir „ Sveika ir sportuojanti bendruomenė“ organizavo ir koordinavo kūno kultūros mokytojai Vilma Grigienė, Saulius Grigas, Rasa Ordavičienė ir Rimantas Masiulevičius.