Eilinis rajono tarybos posėdis buvo labai darbingas. Nors meras Vydas Paknys posėdžio pradžioje jį pavadino rekordiniu dėl klausimų ir informacijos gausos, darbingai dirbę ir išvengę tuščių diskusijų 24 rajono tarybos nariai per tris valandas apsvarstė beveik 50 klausimų. Taip pat ir 200 litų pasididino išmokas už „pieštukus“.
Posėdžio pradžioje vykusioje Piliečių tribūnoje pasisakė Julius Kazėnas. Jo teigimu, į tribūną jis ateina ne dėl to, kad nėra ką veikti, bet dėl miestelėnų noro išsakyti pastabas apie valdžios veiklą. Konstatavęs, kad politikų buvo daug, bet tik keletas valdžios atstovų liko žmonių atmintyje, jis palinkėjo dirbti taip, kad liktų žmonių atmintyje. Toliau J. Kazėnas pasisakė apie, jo teigimu, „beprecedentį įvykį“, kai rajono vadovai nerado galimybės priimti paties J. Kazėno į rajoną pakviesto užsienio šalies ambasadoriaus. Pasak kalbėjusio, tai neva turės įtakos ir didžiajai, tarpvalstybinei politikai. Padiskutavęs su meru kiek jam liko kalbėti laiko, J. Kazėnas pareikalavo, kad rajono vadovai miesto bendruomenės tarybai suteiktų informacijos apie padėtį šilumos ūkyje.
Po tarybos pritarimo pareikšti draugišką palaikymą Kamenec Podolės miestui, rajono taryba išklausė rajono mero Vydo Paknio ir rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus Stasio Jackūno 2013 metų veiklos ataskaitas. Mero ataskaitai 16 tarybos narių pritarė be klausimų. Direktoriaus ataskaita po klausimų apie jo veiklą sulaukė 15 tarybos narių pritarimo. Šias ataskaitas skaitytojams pateiksime vėliau.
Taryba pakeitė Vietinės rinkliavos už leidimų prekiauti ar teikti paslaugas nuostatus. Teigiama, kad nuo 2003 metų, kada buvo patvirtinti ankstesni nuostatai, pasikeitė rajono ekonominė padėtis. Taip pat į didžiausius renginius atvyksta vis daugiau dalyvių, auga švenčių organizavimo kaštai, stengiamasi sudaryti geresnes sąlygas prekybininkams. Todėl manyta, kad kainą reikia ne tik pakelti, bet ir diferencijuoti rinkliavos dydžius. Mažesnės kainos bus taikomos tokioms veikloms, kaip amatų propagavimas, moksleivių ir jaunimo verslumo mokymasis bei skatinimas.
Taryba pritarė pasiūlymui sugrąžinti istorinius vardus Kęstučio aikštės skverui ir Ukmergėlės upeliui. Nuo šiol skveras turės Dariaus ir Girėno, upelis – Vilkmergėlės vardus. Kęstučio aikštėje esantis skveras šiuo metu neturi jokio pavadinimo, tačiau iš tarpukario spaudos matyti, jog jis buvo vadinamas „Dariaus ir Girėno sodu“. Šis pavadinimas spausdintas laikraščių 1934-1938 metų straipsniuose. Teigiama, jog siūlymas sugrąžinti Ukmergėlės upeliui Vilkmergėlės vardą susijęs su tuo, jog nesant galimybių grįžti prie senojo miesto vardo Vilkmergė, savo senąjį istorinį vardą atgaus nors upelis.
Trumpa diskusija kilo dėl atstovavimo UAB „Ukmergės šiluma“ visuotiniame akcininkų susirinkime.Taryba nutarė įmonei leisti skolintis 5,2 milijonus litų investicinio projekto „Gamtinių dujų pakeitimas į biokurą, įrengiant iki 6,5 MW galios biokuro katilą katilinėje Šviesos g. 17 centralizuotam šilumos tiekimui Ukmergėje“ finansavimui, bei 1,5 milijono litų apyvartinėms lėšoms.
Tarybos posėdyje buvo pateikta informacija apie gyventojų ir įmonių skolas UAB „Ukmergės šiluma“. Metų pradžioje įmonei biudžetinės įstaigos buvo skolingos virš milijono litų, gyventojai – 621 tūkstantį litų. Viso įmonei šilumos gavėjai skolingi buvo 1 milijoną 892 tūkstančius litų. Tai sudaro beveik 11 procentų įmonės metinių pajamų.
Posėdyje rajono taryba pritarė sprendimui, kuriuo savivaldybė iš Kultūros centro perėmė turtą, esantį kaimo seniūnijose. Taip pat iš Kultūros centro dirbti į seniūnijas pereina ir kaimų kultūros namų ūkinio aptarnavimo darbuotojai.
Rajono taryba eilinį kartą pakeitė savo veiklos reglamentą. Bet šį kartą veiklos pasikeitimus lydėjo išmokų tarybos nariams padidinimas. Pirmą kartą padidinti išmokas pasiūlė liberalcentristas Sigitas Masiulionis. Savo pasiūlymą jis grindė padidėjusiu mero ir mero pavaduotojo atlyginimu. Pagal šį pasiūlymą išmokos tarybos nariams už pašto, telefono, kanceliarijos, transporto, interneto ryšio paslaugas didėja nuo 300 iki 500 litų. Komiteto pirmininkui, frakcijos seniūnui papildomai skiriama dar 50 litų. Už šias išmokas tarybos nariai kas tris mėnesius turės atsiskaityti – pateikti išlaidas patvirtinančius dokumentus.
Šiam pasiūlymui paprieštaravo konservatoriai. Jų nuomone, išmokų didinti nereikia, nes rajono biudžetas deficitinis, biudžetinių įstaigų darbuotojai nesulaukia atlyginimų padidinimo. Bet už šį pasiūlymą balsavo tik patys konservatoriai. 21 tarybos narys pritarė reglamento pataisoms, taigi ir išmokų tarybos nariams padidinimui.
Priminsime, kad tarybos nariai dar gauna atlyginimą už posėdžiuose praleistą laiką. Jis apskaičiuojamas pagal šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydį.
Pasibaigus posėdžiui, kalbinti ukmergiškiai stebėjosi, kad rajono valdžia gali gyventi vis geriau mokesčių mokėtojų sąskaita. Tuo pat metu nerandama lėšų pakelti bibliotekininkų, muziejininkų, kultūros darbuotojų atlyginimus. Juk 4 600 litų kas mėnesį papildomai skiriamų tarybos nariams, minėtiems biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimus leistų pakelti keliasdešimčia litų.
Arvydas Pėšina
vilkmerge.lt archyvo nuotr.