Pradinis Švietimas Stovyklavome Vokietijoje

Stovyklavome Vokietijoje

1016
0

Liepos 8-19 dienomis Dukstynos pagrindinės mokyklos dešimt 10-12 m. mokinių su mokytojomis Jolanta Ryliškiene ir Žydra Grybiene pagal mainų programą stovyklavo Vokietijoje, Mühlhauseno mieste veikusioje stovykloje ,, Waldschlösschen“.
Kasdien pagal sudarytą grafiką jie dalyvavo įvairiose pažintinėse, kūrybinėse, sportinėse veiklose.

Pirmąją dieną vaikai susipažino su stovyklos vadovais ir darbuotojais, žaidė žaidimus, vyko į mišką, kur paniro į jo paslaptis, ir, pasiskirstę grupėmis, lenktyniavo, kas iš šakų pastatys didesnį ir tvirtesnį namą.

Antrąją dieną vaikai ir mokytojos po pusryčių ėjo į mišką rinkti šakų stovyklos laužui. Vėliau laukė ilga kelionė pėsčiomis su vadove Maria prie ežero. Išvykos metu vaikai susipažino su vandens gyvūnais, jų apsauga, žaisdami žaidimą prisiminė varlės vystymosi stadijas. Vakare susirinko prie stovyklos laužo, kartu su vadovais kepė obuolius ir zefyrus, bendravo.

Trečiąją dieną mini traukinuku visi važinėjosi po Mühlhauseno senamiestį, susipažino su jo istorija, architektūra. Po pažintinės kelionės pramogavo terminiame baseine.

Kitą dieną pėsčiomis leidosi į ilgą kelionę, kurios metu aplankė senovinę gyvenvietę ant senkančio ežero pačiame Vokietijos viduryje. Ukmergiškiai išgirdo gyvenvietės atsiradimo istoriją, kaip žmonės gyveno, kuo vertėsi, kokias dievybes garbino. Stovyklautojai dalyvavo edukacinėje veikloje, kurios metu ragavo tradicinį patiekalą virtą ant laužo, šaudė iš lankų, pynė iš siūlų apyrankes, žaidė senovinius žaidimus.

Penktadienis buvo skirtas kūrybinei veiklai. Stovyklautojams daug teigiamų emocijų suteikė papuošalų gamyba iš medžio ir vilnos.
Šeštadienį ir sekmadienį į stovyklą atvykę skautų savanoriai kartu pramogavo medžių lajų take bei išbandė savo jėgas ir drąsą medžiuose įrengtose laipiojimo trasose.

Atsisveikinimui organizuota kelionė mišku prie mamutmedžių. Visus sužavėjo įspūdingas medžių aukštis. Gamtininkė įdomiai pasakojo apie medžių gyvenimą, organizavo grupinius žaidimus, mokė piešti spalvota kreida ant medžių kamienų. Vakare visi stovyklautojai ir vadovai susirinko prie laužo, kepė dešreles, žaidė žaidimus, aptarė stovyklos veiklą, pasikeitė prisiminimo dovanėlėmis. Nuoširdų ačiū tarėme stovyklos vadovams, mielai sutikusiems ir globojusiems mus visą stovyklavimo laiką.

Esame dėkingi Ukmergės rajono savivaldybei ir Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorei Daivai Liumparienei už suteiktą galimybę vykti į tarptautinę vasaros stovyklą Vokietijoje.

Stovykloje patirti įspūdžiai ir geros emocijos ilgam išliks vaikų atmintyje ir nuotraukose.

Dukstynos pagrindinės mokyklos
mokytojos metodininkės
Jolanta Ryliškienė ir Žydra Grybienė

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here