Smetoninėse – Prezidento pagerbimas, pramogos ir koncertai

Smetoninėse – Prezidento pagerbimas, pramogos ir koncertai

1161
5

Kaip ir kasmet, svečiai iš visos šalies ir Ukmergės, rugpjūčio mėnesio 5 dieną rinksis Užugirio Prezidento Antano Smetonos dvare. Čia atvykusių lauks įvairios atrakcijos, koncertai, amatininkų kiemeliai. Apie būsimą šventę, kas laukia svečių, ką bus galima pamatyti, kalbamės su Ukmergės kraštotyros muziejaus direktore Vaidute Sakolnikiene.

Šventė prasidės ryte Taujėnuose. Čia 11.00 val. ant Taujėnų gimnazijos pastato, kur tuometinę pradžios mokyklą baigė būsimasis šalies Prezidentas, bus atidengta atminimo lenta Prezidentui Antanui Smetonai. Vėliau iškilmės persikels prie Taujėnų girininkijos. Čia 11.30 val. bus atidarytas Antano Smetonos kelias – atidengtas kelią žymintis ženklas. Šiuo keliu – Taujėnų girininkija – Bagnapolio kaimo riba į gimtinę keliaudavo Antanas Smetona.

12.00 val. minėjimas persikels į Lėno kaimą. Lėno šv. Antano Paduviečio bažnyčioje bus aukojamos šv. mišios, po kurių giedos Eugenija Klivickaitė (mecosopranas). Prie Prezidento Antano Smetonos gimtojo namo pamatų Užulėnio kaime 13.15 val. vyks gimtadienio paminėjimas. Jo metu bus kalbama apie Prezidento asmenybę, ant pamatų dedamos gėlės, pakelta Prezidento vėliava.

Pasibaigus iškilmingoms dalims, šventė persikels į Prezidento Antano Smetonos dvaro teritoriją. 15.00 val. pasitikus Prezidentą, išklausius jo sveikinimą ir iškilmingai atidarius šventę, prasidės koncertinė programa. Pirmiausiai pasirodys Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“. Jo etnografinėje programoje – žlugto velėjimas Lėno ežere, papročių demonstravimas, dainos. Tuo metu vyks ir pono su stilingiausia barzdą rinkimai. „Komisijoje renkant poną bus tik moterys“, – pabrėžė muziejaus direktorė.

17.00 val. prasidės romansų popietė su Vilniaus etninės kultūros centro folkloro ansambliu „Nalšia“. Koncerto metu klubo „Miško broliai“ ir Šaulių karininkai padės išrinkti gražiausią dvaro ponią – su jomis vaikščios, jas šokdins. „Šių rinkimų komisijoje bus tik vyrai“, – nusišypsojo direktorė.

Vakarą baigs nuo 18.00 val. vykstantis koncertas „Nuotaikingos melodijos iš klasikos lobyno“. Jame dalyvaus Regina Šilinskaitė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas), gros nacionalinės premijos laureatas – Čiurlionio styginių kvartetas.

Visą renginį ves ir gerą nuotaiką kurs muzikologas Viktoras Gerulaitis.

V. Sakolnikienė pasakojo, kad amatų turgelis įsikurs dvaro pusėje nuo kelio, o scena – kitoje dvaro pusėje – nuo ežero. Paklausta, ką veiks žiūrovai norėdami pasivaikščioti po dvaro teritoriją, direktorė pasakojo, kad kai kurios bendruomenės atvyks su savo patiekalais, veiks dvaro restoranas, bus galima apžiūrėti tradicinius amatininkų dirbinius, o kai kuriuos ir nusipirkti. Vaikams bus paruoštos žaidimų aikštelės ir tarpukario vaikų žaidimai.

Norintieji dvare galės išklausyti paskaitas apie tarpukario laikų madas ir tradicijas, tarpukario Lietuvos moteriškumą. Mažajame dvaro kino teatre galės pažiūrėti tarpukario laikų filmų. Taip pat vyks ekskursija po dvarą. Bus galima aplankyti ir buvusią mokyklą bei joje sudalyvauti edukacinėse tarpukario Lietuvos ar sovietinės mokyklos pamokose. Norintieji galės aplankyti partizanų stovyklavietes.

Direktorė pažadėjo, kad visą dieną Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio komplekse bus ką veikti. „Reikia tik pasiimti pinigų, skėtį, tarpukario Lietuvos „aprėdų“ ir gerą nuotaiką“, – pokalbį užbaigė ji.

Arvydas Pėšina

5 KOMENTARAI

  1. prezidentasL kuris pabego ish lietuvos ir turejo diktatorisku savybiu islaikant savo posta pries oponentus.

KOMENTUOTI