Pradinis Seminarai Seminaras besiruošiant varžytuvėms

Seminaras besiruošiant varžytuvėms

1575
0

P1600270

Prasidėjus moksleivių atostogoms, kaip žinia, pedagogai neatostogauja. 16 mokytojų ir kultūros darbuotojų Kultūros centre spalio 29 d. net suplukę mokėsi tradicinių lietuvių liaudies šokių. Jau eilę metų vykstantis konkursas „Respublikinės moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2013“ Šiauliuose sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Nemažo dalyvių būrio šios varžytuvės sulaukiama ir Ukmergės rajoniniame ture.

Atrodytų labai paprasti, bet ne prasti, mūsų tradiciniai šokiai reikalauja nemažai žinių, pajautimo, subtilaus atlikimo. Su prosenelių ir senelių išėjimu nutrūko ir tradicija pasilinksminimuose šokti porinius šokius. O, norint atgaivinti tradicijas, reikalingos nemažos pastangos: seminarai, konkursai ir t.t.

P1600267

Šiame seminare šokių subtilybes aiškino ir demonstravo etnomuzikologė, Panevėžio krašto muziejaus etninės kultūros skyriaus vedėja Lina Vilienė. Susirinkusieji kompiuteryje stebėjo filmuotą medžiagą ir patys išmoko šokti varžytuvėms parinktus šokius.

P1600278

Nepriklausomai nuo amžiaus šiame konkurse moksleiviai skirstomi į dvi grupes – pradedančiuosius ir pažengusius. Skirtingos moksleivių grupės šoks ir skirtingus šokius labai gražiais pavadinimais: „Giružė“, „Kadagys“, „Šuldi ruldi“ „Oželis“ ir kt. O susipažinimui ir pasisveikinimui visi turės išmokti ir vieną nekonkursinį šokį „Kepurinskį“.

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here