Pradinis Švietimas Į savęs tobulinimo ir pažinimo programą įsijungė ir Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai

Į savęs tobulinimo ir pažinimo programą įsijungė ir Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai

705
0

Jau antrus metus Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vykdoma tarptautinė programa TheDukeofEdinburghsInternationalAword (Dofe apdovanojimai), skirta 14-24 metų jaunuoliams. Programa yra gerai žinoma visame pasaulyje. Tai savęs tobulinimo, pažinimo, gyvenimo būdo formavimo projektas, įgyvendinamas daugiau nei 140–je pasaulio šalių .

Dofe apdovanojimai remiasi vokiečių pedagogo Kurt Hahn ir Edinburgo kunigaikščio princo Filipo 1956 metais sukurta ugdymo schema – patyrimo pedagogika. Šios pedagogikos tikslas – padėti ugdomam jaunuoliui atrasti savąsias stiprybes bei silpnybes, tapti stipria, atsakinga asmenybe.

Dalyvaudami Dofė apdovanojimų programoje, jaunuoliai siekia trijų lygių ženklelių:

Pagrindinė programos idėja – asmeninis iššūkis. Jauni žmonės kviečiami savanoriškai įsitraukti į savęs pažinimo, tobulėjimo, atkaklumo, atsakomybės sau ir bendruomenei ugdymo programą, kuri skirstoma į keturias dalis : paslaugos, aktyvi veikla, įgūdžiai ir žygiai.

Džiaugiamės, kad į šią programą įsijungė ir Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai. Turime aštuonis dalyvius, kurie nepabijojo išsikelti aukštų tikslų bei priimti iššūkius, išbandyti save įvairiose veiklose, išmokti visada pasitikėti savimi bei savo komandos draugais. Mūsų merginos nusprendė eiti tokiais keliais: tobulinti anglų kalbos gebėjimus, mokėsi viešo kalbėjimo meno, išmoko naujų pramoginių šokių, savanoriavo vaikų d/l „ Žiogelis“ ar Ukmergės gyvūnų globos namuose „ Klajūnas“ ir t.t. Programos naudą dalyvės pajuto gana greitai. Elita džiaugėsi „ūgtelėjusiu“ anglų kalbos pažymiu mokykloje, netikėtai malonia patirtimi darbe su beglobiais gyvūnais ( baigusi programą savanoriauja „ Klajūne“ ir toliau), Žymantė išmoko tikslingiau planuoti savąjį laiką, įgijo drąsos viešai kalbėti, daugiau pasitiki savimi.

Sudėtingiausią jėgų, ištvermės, sumanumo ir komandos darnumo išbandymą jaunuoliai patyrė žygyje po Veprių apylinkes. Negalima buvo naudotis telefonais, kelio pasiklausti kaimo žmonių ar sutiktų praeivių, reikėjo savarankiškai rasti numatytus objektus, viską atlikti nurodytu laiku, įkurti stovyklavietę – išgyventi ir įveikti žygio sunkumus. (Spaudžiančius batus, pernelyg sunkias kuprines, baimę, atsidūrus visai nepažįstamoje vietovėje.)

Turint omenyje, kad žygeiviai turėjo įveikti 25 kilometrų atstumą, perdaug nenuklysti nuo maršruto, jaunuoliai egzaminą garbingai išlaikė. Be to, grupę visuose etapuose akylai stebėjo žygio vadovas Vytautas Čiulada bei vertintojas Adrian Aradi, savanoris iš Vengrijos. Savo nuotykius DofE dalyviai nufimavo, sukūrė filmą ir pristatė naujiems DofE nariams.

Didžiuojamės, kad dvi gimnazistės – Žymantė Giedraitytė bei Elita Drobužaitė – jau dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje pavasarį ir pasidabino Bronzos ženkleliais. Lapkričio 24 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiuose Dofe apdovanojimuose Bronzos ženklelis buvo įteiktas ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniui Tomui Pakniui. Tomas džiaugiasi, kad dalyvavo šioje programoje. Pasak jo, veikla šioje lyderystės programoje buvo įdomi, nes jis ne kartą dalyvavo respublikiniuose lyderių mokymuose, susirado didelį būrį naujų draugų. O savęs tobulinimo praktika suteikė daug neįkainojamos patirties: išmoko planuoti laiką, išklausyti ir išgirsti kitus žmones, tik bendraujant ir bendradarbiaujant priimti sprendimus, pasitikėti kitais.Tai puiki programa ir nuostabūs įspūdžiai, kurie įkvėpia jį siekti ir Sidabro ženklelio.

Visi gimnazistai, dalyvavę Dofė programoje sako, jog tai puikus pasiruošimas savarankiškam gyvenimui.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos informacija

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here