Pradinis 112 Įvykiai Savaitgalį senyvus ukmergiškius atakavo sukčiai

Savaitgalį senyvus ukmergiškius atakavo sukčiai

2600
0

Liepos 29 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės r. policijos komisariatas sulaukė 7 gyventojų skambučių. Jie pranešė sulaukę sukčių skambučių. Vieną moterį, 92-jų metų senutę, sukčiams pavyko apgauti ir iš jos išvilioti 100 eurų.

Pakalbinome dvi ukmergiškes, kurių apgauti nepavyko, tačiau su sukčiais susidūrė akis į akį. Abi moterys yra 79-erių metų amžiaus, sukčiai joms paskambino į laidinius telefonus.

„Paskambinęs vyras prisistatė Kriminalinės policijos pareigūnu. Sakė neišsigąsti, paklausė, ar būsiu namuose, o paskui aiškino, kad valandos bėgyje atvažiuos pas mane pareigūnas apklausti. Tuomet klausė, ar buvau parduotuvėje, kokiomis kupiūromis atsiskaičiau. Aiškino, kad banko darbuotojos išmokėjo žmonėms pensijas padirbtais pinigais, tad nustatyta, jog aš atsiskaičiau netikrais eurais. Prašė, kad paimčiau kupiūras ir pasižiūrėčiau, ar yra x raidė. Paskui pasakė, kad turiu parašyti prašymą, pasakė, kad man padiktuos. Žinoma, aš supratau, kad tai sukčiai, bet, galvoju, lai pašneka… Nors savo adreso tikrai nesakiau, gal po kokių 20 minučių, dar nebaigus pokalbio, girdžiu, kažkas įeina. Durys buvo paliktos neužrakintos, nes laukiau meistro. Įėjęs jaunas vyras kiša man padirbtą pažymėjimą ir prisistato kriminalinės policijos pareigūnu… Koks gi jis pareigūnas? Žaliais kroksais, sportinėmis kelnėmis… Galvoju, kad tik į galvą neduotų… Ėmiau garsiai rėkti, kad kaimynai išgirstų, tuomet jis išsigando ir pabėgo…“, – pasakojo moteris. Sukčių skambučių ji sulaukia nebe pirmą kartą.

Kita 79-erių metų ukmergiškė tai pat pasakoja, kad tai nebuvo pirmas bandymas ją apgauti, o skaitydama laikraštyje apie tai, kaip išviliojami iš žmonių pinigai, ji dažnai netgi nusistebėdavo. Tačiau šįkart vos pati „neužkibo“.

„Šeštadienį daug dirbau lauke, skubėjau. Į kambarį įėjau tik apie 12 val. ir tuoj skambutis. Vyras prisistatė esantis iš kriminalinės policijos tarnybos, balsas be galo malonus. Jis aiškino, kad vyksta tyrimas, nes bankas išmokėjo padirbtus pinigus. Paprašė, kad padiktuočiau eurų kupiūrų numerius. Paskui ėmė diktuoti prašymą, kurį aš turėjau parašyti. Man kažkas atrodė įtartino, nors buvau beveik patikėjusi. Pasakiau vyrui nueiti pas kaimynus ir paskambinti policijai. Vienos kaimynės nebuvo, tuomet ėjo pas kitą… O aš netrukus išgirdau skambutį į duris, išėjau į lauką, užrakinau duris. Lauke buvo jaunas vyras – civiliai apsirengęs, aukštas, tiesus, prisistatė esantis kriminalinės policijos tyrėjas. Paklausiau, kur jo automobilis. Pasakė, kad paliko autobusų sustojimo aikštelėje. Tuomet man visiškai aišku pasidarė. Pasakė, kad nori patikrinti pinigus. Atsakiau, kad mes iškvietėm policiją. Tuomet dar prašė įleisti į vidų – neva nori su viršininku pakalbėti telefonu. Bet aš neleidau. Netrukus pamačiau, kaip iš kišenės išsitraukė savo telefoną ir kažkam sakė: „neleidžia ir laksto po kiemą“. Paskui jis nuėjo į savo automobilį ir išvažiavo“, – pasakojo močiutė.

POLICIJA PATARIA :

Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų.

Kalbėkite su giminaičiais ar šalia gyvenančiais vienišais vyresnio amžiaus kaimynais.

POLICIJA NIEKADA NESPRENDŽIA IŠKILUSIŲ PINIGINIŲ PROBLEMŲ.

Policijos pareigūnai tarnybos metu visada dėvi uniformą.

Būtų ūkio darbuotojai, elektros tinklų, socialinės darbuotojos, pašto darbuotojos, policijos pareigūnai niekada neprašo parodyti pinigų, jų netikrina.

Jei kyla nors mažiausias įtarimas, kreipkitės pagalbos tel. nr. 112

Policijos pareigūnai dėkoja budriems gyventojams, pranešusiems apie įvykius pagalbos telefonu Nr. 112

Ukmergės policijos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia