Pradinis Švietimas Projektinė veikla „ Močiutės skrynios lobiai“ Ukmergės „Ryto“ mokykloje

Projektinė veikla „ Močiutės skrynios lobiai“ Ukmergės „Ryto“ mokykloje

2163
0

Mūsų senelių, prosenelių praeitis yra didžiausias ir svarbiausias turtas. Kokios dainingos ir švelnios lopšinės, kokie smagūs liaudiški žaidimai, rateliai… Su liaudies muzika, papročiais siejama viskas, kas žmogui gražiausia. Be to, 2017 metai paskelbti – tautinio kostiumo metais. Todėl į Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos šventę “Dainų ir žaidimų skrynelę pravėrus“ (vienas iš projektinės veiklos“ Močiutės skrynios lobiai“ renginių) atvyko Deltuvos vaikų etnografinis ansamblis „Medutis“ su vadove Daiva Stimburiene ir meno vadovu Kazimieru Piestiniu.

Projektinę veiklą „Močiutės skrynios lobiai“ sumanė mokytojos Liuda Čiuprinikovienė ir Virginija Dupinienė.

Mokykloje, padedant pedagogams, organizuota paroda „Sušildyti žmogaus rankomis ir dvasia“. Ant langų pakabintos nuotraukos su aprašymais apie senovinius valgius, darbus, šventes, dievus, įrankius. Ant palangių eksponuotos baltos ir spalvotos austinės paklodės, užtiesalai, puodynės, ąsočiai.

Paruošti stendai apie tautinius kostiumus. III c socialinių įgūdžių ugdymo grupės mokiniai pagamino lėles su tautiniais drabužiais.

Mokyklos bendruomenės narių dėka surengėme senovinių nuotraukų parodą „Praeities užuolaidą praskleidus“. Čia puikavosi senelių, prosenelių ir kitų giminaičių nuotraukos iš jų gyvenimo 1930-1960 m.

Kartu su svečiais ne tik prisiminėme liaudiškus žaidimus, dainas, ratelius, bet ir mokėmės dainuoti, šokti ir žaisti. Renginio metu žavėjomės spalvingais tautiškais svečių kostiumais, jų puikiai atliekamomis dainomis, smagiais šokiais ir rateliais.

Visiems susirinkusiems buvo įdomu susipažinti su senoviniais rakandais, kuriuos naudodavo žmonės buities ir ūkio darbuose. Juos išmaniai pristatė pedagogai.

Renginio dalyvius pralinksmino vyresniųjų mokinių šokamas klumpakojis su mediniais šaukštais.

Renginio organizatorės mokytojos Liuda ir Virginija varžėsi, kuri daugiau pasakys senovinių valgių pavadinimų. O pavadinimai iš tiesų buvo įdomūs ir mažai girdėti : bulbošnikai, grucė, zacirka, paplakonė, blėkai, sriubalynė, pataškalas, šutynė, salapienas, raugienė, baluoda, putra, cibulynė, spirgynė, kastinys, pusmarškonė, kleckienė….

Dar ilgai skambėjo liaudiškos dainos, šokiai.

Baigėsi renginys, kai atidarėme mošiutės skrynią ir ten radome lininiuose maišeliuose sudėtas saldžiąsias dovanas svečiams ir visiems renginio dalyviams.

Nuoširdžiai dėkojame Deltuvos vaikų etnografiniam kolektyvui „Medutis“, kolektyvo vadovei Daivai Stimburienei, meno vadovui Kazimierui Piestiniui už dalyvavimą renginyje ir maloniai praleistą laiką.

Džiaukimės, branginkime, saugokime mūsų senelių praeitį ir didžiuokimės ja, taip, kaip tautinį paveldą puoselėja mūsų svečiai – Deltuvos bendruomenės kolektyvas.

Mokytoja Virginija Dupinienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia