Pristatytas tautodailininko R. Zinkevičiaus darbų katalogas

    0

     DSC2001

    Kiekvienais metais rajono tautodailininkai pavasarį pasitinka surengdami parodą Kultūros centro dailės galerijoje. Tokia paroda surengta ir šiais metais. Bet ji kitokia nei visada – vieną parodos salę užėmė rajono tautodailininkų vadovo Rimanto Zinkevičiaus skulptūrų paroda. Kitoje – tautodailininkų geriausių darbų paroda. Parodos surengimas sutapo su R. Zinkevičiaus kūrybos katalogo pristatymu.

    Į svarbiausio tautodailininkų apdovanojimo „Aukso vainiko“ laureato R. Zinkevičiaus darbų katalogo pristatymą susirinko kolegos tautodailininkai iš įvairių šalies rajonų, katalogo rengėjai, rajono tautodailininkai, meną ir grožį mylintys žmonės.

    Apžiūrėjusius rajono tautodailininkų parodą svečius sutartinėmis pasitiko folkloro kolektyvo „Pyniava“ sutartinių giedotojų grupė. Susitikimo metu tai nebuvo vienintelė gyvai atliekama muzika -vėliau koncertavo Kristina ir Egidijus Daruliai.  

     DSC1646

    R. Zinkevičius, pasakodamas katalogo atsiradimo istoriją, paminėjo, kad kūrybos katalogus jau turi daug tautodailininkų. Ne išimtimi nusprendė būti ir jis. Padėkojęs knygos sudarytojams meistras pasakojo, kad darbų katalogui fotografavimas užtruko beveik pusantrus metus. Vėliau sunkiausia buvo parašyti kuo trumpesnę ir kuo tikslesnę biografiją. Tačiau surinkti informaciją, kas ir ką rašė apie tautodailininką buvo lengva – tuo jau gerokai anksčiau pasirūpino bibliotekininkai.

    Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, kalbėdamas apie ukmergiškį meistrą, minėjo, kad R. Zinkevičius gilinasi į medžio apdirbimo technologijas. Tai leido jam gauti restauratoriaus sertifikatą. J. Rudzinsko vertinimu, R. Zinkevičius daugiau dirba negu šneka: „kol kiti kalba, Rimantas nueina ir padaro“. Šalies tautodailininkų pirmininko teigimu, tautodailininkų tikslai yra siekti, pateikti, didžiuotis. „Tai tautos dailininko veidas“.

     DSC1647

    Menotyrininkė, daktarė Alė Počiulpaitė pasakojo, kad rašant įvadinį straipsnį buvo įdomu jai kaip interpretuojamos krašto įdomybės. R. Zinkevičius, prisiminęs, jog menotyrininkė nori tikro rūpintojėlio, kokio Vilniuje negausi, drįso jį jai išdrožti ir katalogo pristatyme padovanoti.

    Kultūros ministerijos regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė sakė, kad didžiuojasi, jog tarp keturių, pernai metais ministerijos paremtų išleisti katalogų apie menininkus – vienas jų buvo tautodailininkas Rimantas Zinkevičius.

     DSC1648

    R. Zinkevičiaus dėdė, akademikas, Ukmergės rajono garbės pilietis Zigmas Zinkevičius prisiminė Rimanto vaikystę, kai jis mokėsi Vilniuje ir gyveno pas dėdę. Z. Zinkevičius pasakojo, kad jei prasidėdavo kalbą apie meną, būsimo tautodailininko akys imdavo blizgėti. Tačiau kalbant apie kitką – būsimas tautodailininkas raukėsi.

    Iš Anykščių kilęs garsus tautodailininkas Vytautas Ulevičius būsimam medžio drožėjui R. Zinkevičiui padarė didelę įtaką – paskatino kurti. Sveikindamas meistrą V. Ulevičius konstatavo, kad „jeigu Lietuvoje visi imtų dirbti kaip meistrai, gyventume rojuje“.

     DSC1650

    R. Zinkevičių sveikino įvairiausi svečiai. Ilgiausių kūrybos metų linkėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Pocius, už šv. Florijono, gaisrininkų globėjo skulptūrą prie Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pastato dėkojo rajono Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius, seimo kancleris Jonas Milerius ir tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ atstovai, apjuosę R. Zinkevičių vardine juosta, paminėjo, kad „valdžių prasmė bus tada, kai ji kreips dėmesį į tokius vyrus“.

    Pasveikinti meistro nusidriekė ilga eilė: rajono tautodailininkai, meistro pažįstami, giminės. Pats R. Zinkevičius pagerbė savo darbų katalogo viršelio autorę – fotografę Stasę Pulkauninkienę ir įteikė jai paties išdrožtą medinį angeliuką.

    Arvydas Pėšina

     DSC1895

     DSC1637  DSC1639

     DSC1640  DSC1643

     DSC1644

     DSC1645

     DSC1896  DSC1904

     DSC1899

     DSC1901

     DSC1907

     DSC1913  DSC1928

     DSC1914

     DSC1919

     DSC1927

     DSC1936

     DSC1941  DSC1945

     DSC1953  DSC1960

     DSC1962  DSC1969

     DSC1973  DSC1981

     DSC1978

     DSC1980

     DSC1990

     DSC1997

     DSC1999

     DSC2010  DSC2027

     DSC2015

     DSC2023

     DSC2037

     DSC2043

     DSC2032

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia