Pradinis Sportas Stalo žaidimai Prie šachmatų lentų šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

3249
0
KODAK Digital Still Camera

Vasario 16 dieną visi didieji miestai Klaipėda, Vilnius, Panevėžys, Kaunas, Šiauliai, Jurbarkas bei kaimynai iš Širvintų, Anyksčių, Jonavos atvyko į Ukmergę prie šachmatų lentų švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Registracija buvo stabdoma dar likus dviem savaitėm iki turnyro pradžios, sutalpint visus norinčius nebebuvo vietos ,,Vilkmergės” restorane. Nuo mažiausių šešiamečių iki garbaus amžiaus senjorų, viso 146 šachmatininkai varžėsi trijuose turnyruose.

Šventės akcentu tapo didieji lauko šachmatai, kuriuos megztomis trispalvėmis kepurėlėmis papuošė Monika Krikštaponienė.

Bene pirmą kartą sulaukėme ir svečių iš savivaldybės, pasveikinti šachmatininkų užsuko administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

O sužaidus septynis ratus, po visą dieną trukusių kovų paaiškėjo geriausieji.

Tradiciškai vasario 16-osios proga buvo apdovanoti 16-ąją vietą užėmę dalyviai, bei ir visi dalyvavę gavo po dalyvio diplomą. Mažiausiųjų turnyre vaikų iki 8 metų pirmą vietą iškovojo A.Skyrius iš Panevėžio,antrą- J.Girkantas iš Šiaulių. O trečią vietą bendroje įskaitoje ir pirmą tarp mergaičių iškovojo ukmergiškė Agnė Mickūnaitė. Jai vienintelei pavyko laimėti ir prieš turnyro nugalėtoją. Geriausiai iš ukmergiškių šioje grupėje žaidė Aidas Jasiulionis, Liepa Šarkaitė ir Ineta Noreikaitė

Vaikų iki 14 metų grupėje nugalėtojo taurė iškeliavo į Klaipėdą M.Kozhakin, antrą vietą iškovojo kaunietė Gabija Versikėnaitė, o trečias ukmergiškis Artūras Mecelis. Puikiai sužaidė ir Ugnė Šniuikaitė iškovojo antrą vietą tarp mergaičių.
Suaugusiųjų turnyre tris pirzines vietas išsivežė svečiai iš Vilniaus, ketvirtą vietą užemė ukmergiškis Audrius Kamarauskas.

Šio turnyro nugalėtojai buvo pakvietsti kovo 4 d. Lietuvos Respublikos Seime vyksiantį tradicinį šachmatų turnyrą ,,Seimo taurė-2017”