Pleneras „Sniego karalystė“

    0
    IMG 9115

    IMG 9115

    Vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinių  „Bitučių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai  dalyvavo respublikiniame plenere „Sniego karalystė“, skirtame Jono Jablonskio lietuvių liaudies pasakų rinkinio „Lietuvių pasakos“ 110-osioms išleidimo metinėms paminėti.         

    Diena nuo ryto buvo apsiniaukusi, iš dangaus krito šlapios snaigės. Ugdytiniams pasiūlėme pagalvoti, kokį pasakų personažą jie norėtų nulipdyti iš sniego lauke. Po diskusijų vaikai nusprendė nulipdyti iš sniego OPA (pagal priešmokyklinio ugdymo priemonių komplektą OPAPA). O kiek pasakų sukurta apie kiškį… Žinomiausia vaikų tarpe buvo lietuvių liaudies pasaka „Kiškio lūpos“.

    IMG 9106

    Kiekvienas pasigaminome dideles lūpas iš kartono ir išbėgome į kiemą darbuotis. Berniukai nusprendė, kad jie stipresni ir pradėjo ridenti sniego kamuolius ir formuoti kiškį. Sniegas lipnus, todėl ir sniego kamuoliai didėjo akimirksniu. Iškilo klausimas, kaip  kamuolį ant kamuolio užkelti?  Susitelkę bandėme kelti visi, tačiau naudos buvo tiek, kad smagiai prisijuokėm, o kamuolys nei krust. Nenusiminėm, juokas –  sveikata, geros emocijos –  tai puse nuveikto darbo. Vaikai ieškojo išeičių. Išgirdome įvairių pasiūlymų. Pabandėme rogutėmis ridenti,  tačiau neįveikėm.  Vyko tikras komandinis darbas. Kilo idėja tiesiog aplipdyti  mažesniais sniego kamuoliais. Kaip tarėm, taip padarėm. Mergaitės – rideno mažus rutuliukus ir ant žemės formavo aveles. „Dailininkės“ suko teptukais avelių vilnas, purkštukais dažė „žolę“. Vaikų nuostabai ir džiaugsmui kiškis išėjo tikras galiūnas. Jie  pokštavo, kad tokio kiškio ir pats vilkas išsigąstų. Įraudusiais žandais, pilni įspūdžių nuskubėjome pietauti. O kiškis galiūnas liko sniego avelių ganyti… Iš darželio eidami namo, vaikai vedė tėvelius, brolius, seses parodyti savo kūrinių, pasakojo jiems apie kilusius sunkumus, džiaugsmus.

    IMG 9109

    Šis pleneras paskatino vaikus kalbą sieti su vaizdu, forma, judesiu. Buvo  ugdomi pasitikėjimo savimi, pasididžiavimo jausmai, kūrybiškumas. Vaikai mokėsi bendrauti, bendradarbiauti ir svarbiausia, kad  buvo įvertinti pačių artimiausių jiems žmonių.

    Priešm. ugdymo pedagogės Loreta Kalesnykienė ir Vida Barinova

    IMG 9137

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia