Pradinis Kiti renginiai Paminėtos 27-osios Medininkų tragedijos metinės

Paminėtos 27-osios Medininkų tragedijos metinės

244
0

Liepos 31 d., Lietuvai minint 27-ąsias Medininkų tragedijos metines, septynių šalies gynėjų, žuvusių prie valstybės sienos, atminimą pagerbė ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) nariai.

Jie uniformuoti iš ryto rinkosi LPVA būstinėje, iš čia visi kartu vyko į Medininkus, prie tragedijos memorialo, ir sostinės Antakalnio kapines. Šventėje dalyvavo policijos veteranai ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno bei Ukmergės filialų, kurių tarpe buvo ir pirmininkas Georgijus Smoliakas bei valdybos nariai Aleksandras Chilėvič ir Antonis Greiciūnas.

Kaip prisimena Antonis Greiciūnas, 1991 m. Liepos 30 d., grįžtant iš tarnybinės komandiruotės, kuri vyko Maldovijoje, jie vyko namo būtent per šį muitinės postą. Vykstant per šį postą jis kartu su kolega Eimučiu Balčiūnu kartu pasidžiaugė, jog Lietuva pagaliau turi savo pasienį ir vėl yra laisva. Jiems vykstant per pasienį, muitinės pareigūnai juos sustabdė, patikrino dokumentus ir įsitikinus, jog jie taip pat yra pareigūnai, pasidžiaugė ir palinkėjo vienas kitiems ramios ir geros tarnybos. Kitą dieną jie sužinojo, jog visi pareigūnai buvę šiam poste buvo nužudyti. Abu pareigūnai be abejo patyrė didžiulį šoką , dar ligi šių dienų jiems yra skaudu prisiminti šiuos pareigūnus būnant dar gyvus ir laimingus.

Georgijus Smoliakas

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here