Pradinis Švietimas Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys „Gedimino sapno“ inscenizavimas Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“

Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys „Gedimino sapno“ inscenizavimas Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“

715
0

Kurdami ateitį visuomet turėtume atsigręžti į praeitį. Kiekviena tauta stengiasi išsaugoti savo senąsias tradicijas, jas puoselėti. Mūsų dienomis nepaprastai svarbu išsaugoti tautinę tapatybę ir neištirpti kitų tautų kultūroje. Kokie piliečiai esame, ar pažįstame gimtąjį kraštą, jo istoriją, ar gebame gražiai kalbėti lietuvių kalba? Sąmoningą pilietį turime auginti nuo mažų dienų. Vaikų darželis yra maža valstybė, kuri įsipareigojusi tautos kultūros kūrybiniu pajėgumu ir jos istoriniu tęstinumu.

Mažo vaiko kalbą taip pat tiesiogiai veikia socialinė bei kultūrinė patirtis – kuo ji turtingesnė, tuo palankesnės sąlygos kultūringai jo kalbos raidai. Būtina sudaryti sąlygas vaiko kalbinei raiškai, besisiejančiai su mimikos, gestų, muzikine bei plastine išraiška.

Atsižvelgdami į Valstybinės kalbos komisijos nutarimą, į Ukmergės rajono savivaldybės siūlymą 2018 metais nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. organizuoti renginius, skirtus Lietuvių kalbos dienoms, su vyresniųjų grupių ugdytiniais inscenizavome „Gedimino sapną“. Jo metu vaikai turėjo galimybę raiškiai kalbėti, suvokti ir perimti neverbalines komunikacijos priemones (balso intonacija, mimika, judesiu, muzikos garsais ir pan.). Renginys suteikė daug džiugių emocijų tiek dalyvavusiems, tiek jį stebėjusiems.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Maculevičienė

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here