Lauko festivalis „BALTAS“: tėčių žygis su vaikais, rankdarbių dirbtuvės mamoms ir pažintis su gamta

    1666
    0

    Saulėtą gegužės 13 d., šeštadienį į Sukinių kaime įsikūrusį vaikų lauko darželį „Vėjo šalies vaikai“ nuo pat rytoj rinkosi šeimos su mažamečiais vaikais iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Kazlų Rūdos, Ukmergės ir kitų savivaldybių. Čia vyko pirmasis lauko pedagogikos festivalis „BALTAS“.


    Viena iš smagiausių festivalio veiklų – tėčių žygis su vaikais. Jame buvo ieškoma lobio, gaminamas maistas ant laužo, valgoma iš indų ir su įrankiais, kuriuos galima pasigaminti gamtoje. Trys komandos, kuriose buvo ir 2 m. mažylių, sėkmingai įveikė 7 km trasą, rado visus reikmenis, leidžiančius pasigaminti maisto. Nors kai kurie žygeiviai buvo parnešti miegantys, visi grįžo pilni įspūdžių, už juos dėkingi Skautų slėnio komandai ir jos vadovui Jonui Dragūnui.

    „Ačiū už šaunų laiką, žinias, skanų maistą! Labai džiaugiuosi, kad mūsų tėtis norėjo dalyvauti ir dalyvavo. Man gera, kai jis pabūna su vaikais”, – sakė Ugnė, trijų berniukų mama iš Ukmergės.

    Tuo metu, kai tėčiai su vaikais dalyvavo žygyje, mamos su darželio auklėtojomis Inga Miliauskaite ir Aurelija Bučmyte ramiai pasikalbėdamos, pasidalindamos vaikų auginimo patirtimis leido laiką veldamos angelus iš vilnos, dalyvavo dailės terapijos užsiėmimuose.
    Šventinius vegetarinius pietus visiems festivalio dalyviams gamino iš Šakių atvykusi vegetarinės virtuvės žinovė Giedrė Šedbarienė, kuriai talkino savanorių komanda iš Ukmergės; Andrius ir Greta Vyšniauskai, Domas ir Milda Jaskūnai, Skautų slėnio ir darželio savanoriai: Eugenio iš Italijos, Aleksas iš Rumunijos ir Diana iš Ukrainos.

    Po pietų vaikai žoliavo su Sukiniuose gyvenančia šeimos gydytoja Algita Korolkevič ir jos 5 m. sūnumi Gabrieliumi. Kai kas iš dalyvių pirmą kartą gyvenime paragavo rūgrštynių, kiaulpienių, builiaus. Vyresnieji vaikai dalyvavo vandens programoje, mokėsi šaudyti iš lankų. O iš Utenos atvykęs Leonardas Rinkevčius su baltąja poni Mėta visą dieną buvo apsuptas vaikų, norėjusių ją pavedžioti, išmaudyti, pajodinėti. Tiesa, Mėta buvo pasprukusi, tad jos paieškos taip pat daugeliui bus ryškus atsiminimas.

    Kol vaikai buvo užimti, suaugusieji klausėsi atvykusių svečių, lauko pedagogikos pradininkų Lietuvoje patirties: Virgilijos Alešenkovienės, Kauno jurtos įkūrėjos, Žilvino Karpio, lauko darželių vadovo Vilniuje ir Kaune, Ievos Dapšauskės, lauko darželių “Po Smilgom” Vilniuje vadovės, Ernestos Zakarevičienės iš Melkio mokyklos Vilniaus raj. Dalyviams labai rūpėjo, kaip iš tokių darželių išėję vaikai jaučiasi mokyklose, kaip jie išmoksta rašyti, skaityti, skaičiuoti, kaip dažnai serga.

    „Nežinojau ko tikėtis, tad važiavau be jokio nusistatymo. Likom sužavėti gamta ir laisve joje. Įspūdžių buvo tiek, kad nespėjus išsukti iš stovyklavietės Kristupas užmigo. Patiko visų požiūris ir ramybė, ačiū Jums už puikiai praleistą dieną!“, – savo mintimis po festivalio dalinosi mama Ema.

    „Visi alternatyvaus ugdymo darželiai ir mokyklos Lietuvoje gimė iš tėvų iniciatyvos. Didžiuosiuose miestuose nėra nei vienos laisvos vietos tokiuose darželiuose ar mokyklose, pakliūti į jas labai sudėtinga, nes ugdymo kokybė, arba, tiksliau, buvimo su vaikais kokybė pranoksta aukščiausius įvertinimus. Mes to taip pat siekiame ir kviečiame visas šeimas išdrįsti kurti savo vaikams aplinką, kur jie saugiai ir jaukiai gali praleisti svarbiausią gyvenime etapą – vaikystę“, – sako Sigita Kriaučiūnienė, Ukmergės šeimų bendruomenės „Sąmoninga tėvystė“ vadovė.

    Ukmergės šeimų bendruomenė dėkinga logotipą vaikų darželiui sukūrusioms Gintarei ir grafikos dizainerei Vėtrei Antanavičiūtei. Kitais metais lauko pedagogikos festivalis „BALTAS“ vyks gegužės 12 d., kuriame organizatoriai tikisi pritraukti daugiau dalyvių iš Ukmergės.

    Juozas Dapšauskas

    Sveikatingumo metų iniciatorius

    Sigitos Kriaučiūnienės nuotraukos

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia