Pradinis Švietimas Kūrybos konkursas „Keliauju po užupį“ Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje

Kūrybos konkursas „Keliauju po užupį“ Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje

1542
0
cof
cof

Su pirmaisiais pavasario pranašais: šniokščiančiais upokšniais, grįžtančių paukščių giesmėm, baltom plukių žvaigždutėm nusagstytais miškais, Užupio pagrindinėje mokykloje prasidėjo kūrybos konkursas.

O kodėl mums nepakeliavus po savo gimtinę? Neužtenka pažinti – reikia ją širdim pajausti: jos šypseną ir ašaras. Temos artimos vaikui: gamta, namai, šeima, draugystė, gimtas kraštas.

Kiekvienas turi savo vaizduotės fėją, kuri kasdienybėje pamato pasaką. Kūriniai kupini vaikų jausmų, norų, išgyvenimų, svajonių.
Neatsitiktinai konkursas skirtas Lietuvos šimtmečiui, lietuvių kalbos dienoms ir mūsų mokyklos 45 metų jubiliejui.

Moksleiviai rašė eiles, miniatiūras, apsakymus, savo kūrybą meniškai dekoravo, eksponavo parodoje. Išradingiausių, originaliausių darbų autoriai dalyvavo baigiamojoje šventėje ant Ukmergės piliakalnio.

Graži Lietuvos žemė ir koks mielas gimtasis kampelis- Ukmergė! Tamsiai žaliais lopais niūkso miškai – senųjų girių palikuonys. Išdidus, Šventosios vingio, žvilgančio rytmečio šviesoje, apsuptas dunkso piliakalnis. Tai mūsų protėvių garbė, atminimas, jų kovos ir narsumo paminklas.

Šiltą gegužės popietę, nubarstytą obelų ir kvepiančių alyvų žiedais, moksleivių būrys keliavo po užupį prie Ukmergės piliakalnio.

Netradicinė pamoka piliakalnio papėdėje prasidėjo Ukmergės miesto įkūrimo istorija. Pindami „voratinklį“ mokiniai pasitikrino žinias apie Lietuvą ir Ukmergės miesto kilmę.

Prisiminėme tautosaką: sakmes, padavimus, patarles. Didelis menas kalbėti trumpai, aiškiai. To pasiekti padeda patarlės- trumpi, vaizdingi posakiai. Komandinėse užduotyse atsiskleidė mokinių žinios ir greita orientacija sudaryti patarlę ir sustoti poromis.

Mokiniai skaitė padavimus apie milžinus, kurie iškratydami iš klumpių smėlį, galbūt supylė ir mūsų piliakalnį.

Linkėjimais gimtam miestui, prizais ir apdovanojimais baigėsi mūsų kelionė, o kūrybiniai darbai sudėti į „Draugystės knygą“.

Rasa Kisielienė
Nijolė Čepukėnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia