Pradinis Švietimas Knygų Kalėdos Veprių pagr. mokykloje

Knygų Kalėdos Veprių pagr. mokykloje

633
0

Lapkričio 24 dieną Veprių pagrindinėje mokykloje pasklido jaukių ir šviesių švenčių laukimo nuotaika. Likus mėnesiui iki Didžiųjų švenčių prasidėjo Knygų Kalėdos.

Šventinė atmosfera mokykloje tvyrojo nuo pat ryto – buvo puošiama salė, per pirmąsias netradicines pamokas mokiniai atliko įvairias užduotis – kūrė eilėraščius, pasakojimus apie knygas, skaitė Ukmergės ir Veprių krašto padavimus, legendas ir piešė jų iliustracijas, žaidė žaidimą „Knygos kelias“, ieškojo gražiausių, prasmingiausių minčių apie knygą.

Susirinkusius salėje į bendrą renginį pasveikino mokyklos bibliotekininkė Laimutė Žentelienė, kuri papasakojo apie Knygų Kalėdų tradiciją, paragino skleisti žinią apie galimybę padovanoti bibliotekai knygų. Mokyklos direktorė Rima Ramanauskienė pirmoji pradėjo dovanojimo akciją, padovanodama bibliotekai knygų, o kad šventė būtų jaukesnė, uždegė žvakeles. Aštuntokai perskaitė legendas apie Vilkmergę, Veprių akmenį ir Geldutę, sueiliuotas vepriškio poeto Antano Šimatonio.Visos klasės pristatė per pamokas atliktas kūrybines užduotis, skambėjo poetinė kompozicija, skirta knygai. Turėjome galimybę apžiūrėti padavimų iliustracijų ir Veprių krašto poetų knygelių parodas. Dalyviai gavo ir dovanų – knygelių, knygų skirtukų, o iliustratoriai ir flomasterių.

Išsiskirstėme pakiliai ir šventiškai nusiteikę su knyga laukti Kalėdų.

Bibliotekininkė Laimutė Žentelienė,
lietuvių kalbos mokytoja Birutė Karietienė

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here