Pradinis Švietimas Gimnazijoje pamokas vedė žinomi žmonės

Gimnazijoje pamokas vedė žinomi žmonės

759
0

Spalio 5-oji, Tarptautinė mokytojų diena, turbūt vienintelė diena metuose, kai mokytojai susikeičia vietomis su mokiniais. Mokytojai kelioms pamokoms tampa mokiniais, mokiniai ar mokyklos svečiai – mokytojais. Taip Taujėnų gimnazijoje šią dieną mokytoju, pavyzdžiui, tapo rajono meras Rolandas Janickas.

Paklausę koncerto ir horoskopų, mokytojai dovanų gavo po laikraštuką. Gimnazijos Žurnalistų būrelio nariai parengė ir išleido proginį numerį, kuriame ne tik apibūdino savo mokytojus, bet ir pritaikė jiems anekdotus. Vėliau mokytojams buvo vedamos pamokos, tokios pat, kaip ir visiems kitiems mokiniams. Klasėse mokytojų vietas užėmė IV gimnazinės klasės mokiniai, kurie vadovavo ir visai mokyklai, bei svečiai.

Rajono mero pamokų tema buvo „Darbas savo kraštui“. Pamokoje meras kalbėjo apie žmogaus bendruomeniškumą, aktyvumą ir kaip per įvairias organizacijas įsijungti į įvairias veiklas. Nes žmogaus bendruomeniškumas prasideda jau mokyklos klasėje.

Pamokas tema „Verslumas ir koučingas“ vedė rajono tarybos narys, verslininkas Romas Pivoras. Pamokose mokiniai sužinojo apie koučingo metodo taikymą, pasirenkant gyvenimo kelią ir bendraujant su artimaisiais, draugais, bendraamžiais.

Mokytojams ir mokiniams pamokas apie „Lyderystę versle“ pasakojo buvęs šios mokyklos mokinys, restorano „Roko virtuvė“ šefas Rokas Galvonas. Jeigu mokinys būtų likęs Taujėnų gimnazijoje, jis čia būtų jau IV gimnazinės klasės moksleivis. Tačiau pasirinkus virtuvės ir kitus mokslus ir siekiant tapti profesionaliu virtuvės šefu, Roko laukė daug iššūkių. Todėl jis pasakojo apie savo patirtį, mokslus, darbą.

Taujėnų bažnyčios klebonas Laurynas Grikietis kalbėjo apie „Mandagumą – sielos grožį“, Taujėnų seniūnė Elvyra Tulušienė vaikus mokė būti savo krašto patriotais, bibliotekininkė Gražina Žukauskienė pasakojo apie pirmąsias mokyklas ir mokytojus Lietuvoje, bendrosios praktikos slaugytoja Irmina Žižienė pasakojo apie pirmąją pagalbą, Ukmergės rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Marius Milius su mokiniais kalbėjo apie viešosios tvarkos pažeidimus, apie karjeros galimybes pasakojo UAB „Rimi Lietuva“ Ukmergės PC direktorė Genė Kaziūnienė.

O mokytojai žaidė bendruomeniškumą skatinantį žaidimą, mokėsi kurti animaciją. Ir stengėsi pabūti mokiniais.

Arvydas Pėšina

KOMENTUOTI

Please enter your comment!
Please enter your name here