Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Asmeninius finansus privalome valdyti patys

Asmeninius finansus privalome valdyti patys

2587
0

Klausimas kaip susitvarkyti savo finansus, kyla kone kiekvienam skirtingo amžiaus, profesijos ar užimtumo gyventojui, nesvarbu kurioje šalyje jis gyventų. Nors atrodytų, ekonominės krizės jau praeityje, vis dėlto, kasdien girdime bauginančius skaičius apie emigraciją, kainų didėjimą, o tai tik primena, jog taupymo bei investavimo, daugeliui iš mūsų dar reikia pasimokyti. Paprasčiausias būdas, kovoti su užklupusiu asmeniniu ekonominiu sunkmečiu, tai greita paskola, tiesiai į banko sąskaitą – pikavippi heti tilille 24h. Ar tai tikrai yra išeitis? Daugelis finansų specialistų tik papurtytų galvą. Paprastam žmogui, tvarkyti savo finansus dažnai tampa tikru galvos skausmu.

Kaip bebūtų, nesvarbu kiek žmogus uždirba, paprastai, jis linkęs savo uždirbtus pinigus išleisti asmeninių poreikių tenkinimui. Vieni, mėnesio pabaigoje po šitokių išlaidų jau skaičiuoja dienas iki sekančio atlyginimo, o kiti atrodytų be didelio vargo sugeba valdyti savo finansus ir jaučiasi pakankamai stabiliai. Apie tai, kad būtina žinoti kur išleidžiami finansai yra parašyta nemažai knygų, vedami įvairūs seminarai, žinomi ekonomistai dalina patarimus tačiau žmonės dažnai tuo nepasinaudoja. Jie tik numoja ranka, manydami, kad jiems to nereikia. Gyvenimas nuo atlyginimo iki atlyginimo, šiandien yra dažnas reiškinys, daugelis dejuoja, jog nuolat stinga pinigų, nors asmeninės pajamos yra pakankamai geros.

Jau ne kartą minėta, jog asmeninių finansų valdymas yra labai svarbus. Jo esmė – išleisti mažiau pinigų nei uždirbame. Kodėl? Todėl, kad būtų galima išsilaisvinti iš gyvenimo nuo atlyginimo iki atlyginimo ir pavyktų įgyvendinti užsibrėžtus finansinius tikslus. Tiesa, tam reikia laiko ir pastangų. Ne visi linkę taupyti. Išleisti yra kur kas paprasčiau. Norint sutaupyti, tenka kai ko atsisakyti. Visgi, reikia pabrėžti, kad asmeninių finansų valdymas nėra toks jau sudėtingas dalykas. Išties jis pakankamai įdomus. Galime nuolat stebėti kiek ir kur išleidžiame, bei suvokti, jog daugybė pinigų tiesiog iššvaistomi nereikalingiems dalykams. Pakeisti savo finansinius įpročius gali kiekvienas, tačiau nereikia manyti, kad tai pavyks padaryti iš karto. Pirmiausia reikėtų atlikti tam tikrus skaičiavimus, susidėlioti planus ir bandyti juos įgyvendinti. Viskas turėtų atrodyti maždaug taip:

• Dabartinės finansinės padėties įvertinimas;
• Nustatymas, kokios yra gaunamos pajamos ir kokios yra išlaidos;
• Apskaičiavimas, kiek būtina sutaupyti kiekvieną mėnesį, kad būtų galima pagaliau įgyvendinti savo finansinius tikslus.

Kai kuriems gali kilti klausimų kam viso to reikia. Negi susidėliojus tam tikrus dalykus staiga viskas ims ir pasikeis? Niekas nevyksta savaime ir iš karto, tačiau, jei manote, kad tai nėra būtina, tuomet reikėtų pamąstyti kokiu tikslu kiekviena maža ir didelė įmonė, sudarinėja metinius biudžetus ir skaičiuoja piniginius srautus. Jeigu viskas tampa aiškiau, reikėtų pasvarstyti, kodėl to nereikėtų daryti jums. Greita paskola be palūkanų (pikavippi ilman korkoja), skolinimasis iš draugų, artimųjų, visa tai atrodo natūralu tiems, kas neturi finansinio plano. Tokie asmenys, dažnai įsitikinę, jog gavus atlyginimą, visos skolos bus grąžinos ir finansiniai įsipareigojimai dings. Šis požiūris nėra teisingas, todėl reikėtų pasinaudoti išvardintais punktais.

Asmeninius finansų privalome valdyti patys, tai yra viena iš mūsų pareigų. Paprastai, daugelis apie tikrą pinigų ir gyvenimo vertę pradeda galvoti tik tuomet, kai jie baigiasi. Bet kam gi to laukti? Kuo anksčiau pradėsime apie visa tai galvoti, vertinti, tuo daugiau laiko galėsime visu tuo pasidžiaugti. Argi ne to visi nori ir siekia? Kai asmeninių finansų planavimas taps įpročiu, pasidarys įdomu stebėti savo finansinės padėties pokyčius ir ateis suvokimas, jog viską buvo galima pradėti gerokai anksčiau.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia