Pradinis Švietimas Mokytojai mokomi vaikų sveikatinimo

Mokytojai mokomi vaikų sveikatinimo

0
DSC 3282

Visuomenės sveikatos biuras, siekdamas gerinti mokinių sveikatą, surengė mokymus ugdymo įstaigų kūno kultūros mokytojams ir sveikatos specialistams. Jų metu specialistai, vadovaujami trenerio Aurimo Mačiuko, susipažino su pažangiausiomis sveikatinimo priemonėmis, patys atliko praktines treniruotes.

Ukmergiškiams užsiėmimus vedęs Lietuvos sporto klubų asociacijos prezidentas, Sveikatingumo akademijos prezidentas, biomedicinos mokslų daktaras Aurimas Mačiukas, pasak Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistės Svetlanos Markevičienės, yra ne visai tipinis treneris. Jis daugiau žiūri į sveikatinimo pusę, o ne į sportą ar rezultatus. Užsiėmimus organizavusi S. Markevičienė pasakojo, kad svečias pristatė Lietuvoje naują sporto sistemą „iPulsus“, kuri būtent orientuota į žmogaus sveikatinimą.

Mokymuose buvo stengiamasi suteikti kuo daugiau informacijos, kurią galima panaudoti, pavyzdžiui, pamokoje, parodyti praktiškai kaip tai panaudoti sveikatinimo srityje. Stengtasi inovatyviai parodyti kaip dirbti su vaikais, kaip juos sudominti naujomis mankštos galimybėmis.

Tai reikalinga, nes, pasak S. Markevičienės, kūno kultūros pamoka šiandien labai susilpnėjusi. Kūno kultūros pamokų programos nebeatitinka dabartinių reikalavimų. Tačiau norint sėkmingai taikyti naujoves, pirmiausia reikia pačiam suprasti kokios jos yra.

Naujovių esmė – kitokie judesiai. Tai ne bėgimas, ne šokimas, ar dar kažkas, o judesių sistema, kuri integruota į pratimą, į judesių grupę, ir ji yra nenuobodi, besikeičianti. Naujos tendencijos reikalauja kūno kultūros pamokose naudoti kuo daugiau naujų priemonių. Pedagogai mokomi elgtis su naujomis priemonėmis ir jas pritaikyti pamokai. Naujovių esmė – judesys turi būti nukreiptas į sveikatinimą.

S. Markevičienės nuomone, mokykloje reikia įdiegti sveikatinantį fizinį aktyvumą. O sportinius rezultatus galima pasiekti lankant sporto centrą, treniruotes. Reikia siekti, kad vaikas iš mokyklos išeitų tiesia nugara, su stabilia laikysena ir ateityje tuos įgūdžius mokėtų pritaikyti, ir visą gyvenimą būtų fiziškai aktyvus. Todėl turi atsirasti trečia kūno kultūros pamoka (kai kurios mokyklos ją jau turi), atėję į pamokas vaikai turi gauti įgūdžius kaip judėti ir tai daryti įdomiai.

Fiziškai aktyvūs mokiniai turi būti ne tik kūno kultūros pamokose. „Juk negerai kai vaikas per pertrauką sėdi įsitvėręs telefono“, – sako S. Markevičienė. Judėjimas per pertraukas yra visos mokyklos bendruomenės problema. Tai neturi būti betikslis lakstymas. Reikia renginių, kaip, pavyzdžiui, šokanti, judri, besimankštinanti pertrauka.

Pirmas mokytojų susitikimas su „iPulsus“ sistema buvo 2014 metų pabaigoje. Mokytojų komentarai po mokymų buvo teigiami. Todėl surengtas antras susitikimas – korekcinės treniruotės mokymai. Jie skirti sugebėti įvertinti tiek vaiko, tiek suaugusio laikyseną, pritaikant tam tikrą techniką. Šių kursų lankytojams kilo daugiau klausimų, jie susimąstė kaip tai turėtų būti, treniruotes išbandė patys – pasakoja S. Markevičienė. Pas mokytojus nebeliko požiūrio, kad kūno kultūros pamokoje yra be galo daug trukdžių, kad kažko negalima padaryti. „Kūno kultūros mokytojai tampa žmonėmis, galinčiais propaguoti sveiką gyvenseną“, – įsitikinusi S. Markevičienė.

Į klausimą, kodėl tokie mokymai organizuojami, sveikatos stiprinimo specialistė pakomentavo, kad mokymai rengiami, nes vaikų sveikata yra labai bloga. Vaikams diagnozuojami stuburo iškrypimai, pažeistas vaikų atraminis aparatas, bloga laikysena, jie turi daug problemų su rega. Norint to išvengti, geriausiai jiems gali padėti su vaikais dirbantys pedagogai. Todėl reikia kelti jų kompetencijas. Praktinių seminarų ir mokymų mokytojams beveik nerengiama, vyrauja tik kalbos ar kažkokie raštai.

„Tokie mokymai vyks ir ateityje, nes patys mokytojai įvardino ko jiems reikia“, – sakė mokymų organizatorė. O kol kas kiekvienas judesys nufotografuotas, tai bus įrašyta į laikmenas ir kiekvienas mokymuose dalyvavęs žmogus šią medžiagą gaus.

Arvydas Pėšina

maisto papildai vaikams

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia